LAJME

  Tito në vitin 1971 në kombinatin e tekstilit në Gjilan, gjilanasit të buzëqeshur e me duartrokitje e mirëpresin

  Diktatori Tito kishte vizituar qytetin e Gjilanit në vitin 1971. Ai kishte vizituar kombinatin e tekstilit ku shumë qytetarë e…

  Read More »

  Rritja e çmimeve; mish 1.8%, pemë 5.0%, kafe 5.4%, qumësht 1.8%

  Në vitin e kaluar, vitin 2020, qytetarët e Kosovës u përballën me çmime për 0.2 për qind më të larta…

  Read More »

  “Analistët thonë se Alban Hyseni do të kandidojë për Kryetar të Gjilanit, por ata preferojnë Arbëreshë Kryeziun”

  Dje, në debatin Politico të Kanal10 është diskutuar për kandidaturat e mundshme nga Vetëvendosja për Komunën e Gjilanit, transmeton Gjilani…

  Read More »

  Vërshime të mëdha në fshatin Pogragjë dhe Sllubicë, uji hyn edhe në shtëpitë e banorëve

  Vërshime të mëdha në fshatin Pogragjë dhe Sllubicë, uji hyn edhe në shtëpitë e banorëve Reshjet e mëdha të shiut…

  Read More »

  Ana tjetër e rrëfimit për rrahjen e 4 të rinjve në Gjilan, polici u sulmua dhe iu ça koka me shishe

  Dje u rapotuar se katër të rinj nga Gjilani po pretendojnë se janë sulmuar nga gjashtë zyrtarë policorë mbrëmjen e…

  Read More »

  “I kanë fikur dritat dhe na kanë rrahë deri në alivanosje, policët gjilanas ishin të dehur”

  Katër të rinj nga Gjilani po pretendojnë se janë sulmuar nga gjashtë zyrtarë policorë (emra të njohur për redaksinë) mbrëmjen…

  Read More »

  Gjakosje e madhe, katër të rinj dyshohet se u rrahën brutalisht nga disa policë në Gjilan (FOTO)

  Të shtunën e javës së kaluar katër të rinj, kanë qenë pjesë e një përleshje që ka ndodhur mes tyre…

  Read More »

  Dashuri e madhe për Kurtin në Gjilan, emri i tij vendoset edhe në targa

  Një veturë luksoze nga Sllovenia ka befasuar sot qytetarët e varfër të Komunës së Gjilanit. Një BMW X6 ka qarkulluar…

  Read More »

  Gazetari aludon se ka pasur rrahje brenda Vetëvendosjes në Gjilan, shkaku i zv.ministrave

  Gazetari Valon Syla ka aluduar në profilin e tij në facebook se ka pasur një rrahje brenda qendrës së Vetëvendosjes…

  Read More »

  Shteti nuk ndalet, vetëm dje policia i gjobiti 63 lokale në rajonin e Gjilanit

  Policia e Kosovës ka gjobitur dje 63 lokale në rajonin e Gjilanit për mosrespektimin e masave Anti-Covid. Sipas policisë këto…

  Read More »
  Back to top button
  Close