LAJME

  Qemajl Mustafa e krahason Lutfi Hazirin me Pablo Eskobarin, bënë thirrje të votohet Alban Hyseni

  UNË I BESOJ NDRYSHIMIT NË GJILAN PO ASËSESI NUK I BESOJ “PABLO ESCOBARIT” TË VOGËL TË GJILANIT DHE KLANIT TË…

  Read More »

  Në vendvotimin Sveti Sava në Ponesh, Lutfi Haziri mori 226 vota, Alban Hyseni 85 vota

  Zgjedhjet lokale përfunduan me 17 tetor 2021, më saktësisht të dielën. Por, pas përfundimit të zgjedhjeve përkrahësit e Lëvizjes Vetëvendosje…

  Read More »

  Besoni ose jo, 11.25% e votave për Kuvend Komunal në Gjilan janë të pavlefshme

  Të dielën janë mbajtur zgjedhjet lokale në Republikën e Kosovës. Në Gjilan, gjithsej votuan 46.643 qytetarë. Gara mes kandidatit të…

  Read More »

  PDK përcaktuese për fituesin e zgjedhjeve në Gjilan, ende nuk dihet se kënd do ta mbështesin

  Sipas rezultateve preliminare nga KQZ, garë e ngushtë është zhvilluar në komunën e Gjilanit e cila aktualisht udhëhiqet nga Lutfi…

  Read More »

  PDK Gjilan: Mos ju besoni sondazheve të porositura, nga gjendja në terren fiton Leonora Morina Bunjaku

  Reagim:Sondazhet e porositur nuk mund ta përcaktojnë fituesin në Gjilan/Komunikata e PDK-së/Të gjitha sondazhet e publikuara dhe që janë të…

  Read More »

  PDK Gjilan: Qytetarët thonë “pa izën e Lutës”, nuk punësohet asnjë pastrues e shtëpiak në asnjë shkollë

  IDENTIFIKIMI I KEQQEVERISJES NË GJILAN/Komunikata e PDK-së/ARSIMI1) Konkurset publike shpallen, anulohen, rishpallen, jashtëligjshëm. Edhe nëse bisedoni me qytetarë të Gjilanit,…

  Read More »

  Lutfi Haziri: Fitorja do të kryhet me të parën në Gjilan

  Lutfi Haziri: Falëmnderit banorëve të një pjese të lagjes Arbëria për përkrahjen e plotë ndaj meje dhe LDK-së. Kjo është…

  Read More »

  Leonora Bunjaku: Kodra e Dëshmorëve e vendosur, PDK po rikthehet në krye të Gjilanit

  Kandidatja e PDK-së për Kryetare të Gjilanit ka zhvilluar një takim në lagjen Kodra e Dëshmorëve me simpatizantë të PDK-së.Ja…

  Read More »

  Sondazhi befasues nga terreni: Lutfi Haziri 50.9% në sondazhe, Alban Hyseni 43%

  Në emisionin Debat Plus në RTV Dukagjini, ka dalur sondazhi i fundit i bërë nga kompania e sondazheve UBO.Gazetari Ermal…

  Read More »

  Armend Muja i VV-së lë të nënkuptohet se Lutfi Haziri është i pari në sondazhet në Gjilan

  Dje deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, ish analisti z. Armend Muja, ka dhënë prognozën e tij në emisionin Debat Plus në…

  Read More »
  Back to top button
  Close