AKTUALITET

Lutë Gjilanasit duan ujë

Sot, me datë 23 nëntor 2019 organizuar nga Lëvizja Qytetare ”Vatra” në koordinim me asambleistët e K.K. në Gjilan z.…

Read More »

Spektakël: Dy muaj pas zgjedhjeve vijnë edhe 392 pako me fletëvotime nga diaspora

Janë bërë gati dy muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve në Kosovë dhe akoma nuk përfunduar certifikimi dhe rezultati i…

Read More »

Hidhet një bombë në një parking në Gjilan, dëmtohen katër makina

Në mesnatën e datës 22 nëntor është hedhur një granat dore në një parking në Gjilan. Në rrugën “Shaban Cernica”…

Read More »

Shteti ngritet në këmbë për luanin, pronari thotë se i kemi dokumentacionet

Dogana dhe Agjencia e Veterinarisë kanë dyshime se një luan është futur kontrabandë në Kosovë Është vend atraktiv i njohur…

Read More »

Skifterat shpërndajnë pako ushqimore tek familjet në nevojë

20 VJET HUMANIZËM Ditën e katërt të përvjetorit tonë ishim afër familjeve me nevojë, ku u munduam sa do pak…

Read More »

Ministër për Kulturë, Rini dhe Sport pritet të emërohet Ismet Beqiri

Ministrinë për Kulturë, Rini e Sport, në Qeverinë e ardhshme të Republikës së Kosovës pritet ta drejtojë Lidhja Demokratike e…

Read More »

Imet Rrahmani: Dikur disa persona ishin në UDB, sot rrahin gjoks si patriota

Kandidati për deputet nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Imet Rrahmani, ka thënë se dikur disa njerëz kanë mund…

Read More »

Orientimi në karrierë dhe shkollat profesionale!

Orientimi në karrierë dhe shkollat profesionale! Shkruan: Samir Berisha Familja dhe shkolla janë shtyllat kryesore në formimin e çdo personaliteti…

Read More »

Arrestohet një zyrtar policor në Gjilan, që në bashkëveprim me një tjetër kontrabandonin mallra

Policia e Kosovës gjatë patrullimit në rajonin e Gjilanit, ka hasur në dy persona të dyshuar të cilët në furgonin…

Read More »

Nderim Isufi dedikim Gjilanit: N’këtë dynja ku gjithçka ndërrohet, veç dashnia n’ty po m’shtohet

Nderim Isufi, tifoz i hershëm i KF Gjilanit, pas humbjes ndaj Ballkanit ka reaguar në profilin e tij në fejsbuk.…

Read More »
Back to top button
Close