LAJME

Shkëlzen Gashi: Do të ishte shumë mirë me humb Lutfi Haziri në Gjilan dhe të fitojë VV-ja

Ish këshilltari i Kryeministit Kurti z. Shkëlzen Gashi në një debat në Klan Kosova, ka thënë se gara në Gjilan do të jetë ndërmjet LDK-së dhe VV-së. Sipas tij edhe më herët Vetëvendosja ka qenë subjekt i fuqishëm në Gjilan.

Ai ka theksuar se do të ishte shumë mirë që të humb Lutfi Haziri dhe LDK në Gjilan dhe në anën tjetër të fitojë Lëvizja Vetëvendosje, transmeton Gjilani SOT.

Gjithashtu, profesoresha Jehona Lushaku ka thënë se edhe në sondazhet e fundit Lutfi Haziri është duke dalur mirë dhe Lëvizja Vetëvendosje edhe në të kaluarën nuk ka pasur ndonjë figurë që do të mund ta sfidonte z. Lutfi Haziri.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close