LAJME

Bizneset gjilanase në hall me vërshimet, vendosin thasë me zallë për t’u mbrojtur nga uji

Vërshimet në qytetin e Gjilanit kanë shkaktuar vazhdimisht probleme, transmeton Gjilani SOT.

Gjatë ditës së djeshme, shumë biznese kanë kërkuar ndihmë për shkak se uji kishte hyrë në bizneset e tyre. Gjithashtu, shkaku i vërshimeve uji ka hyrë edhe në disa shtëpi.

Gjilani SOT ka siguruar disa fotografi ku shihen disa biznese, përfshirë; barnatore dhe furra të cilat bizneset e tyre i kanë rrethuar me thasë me zallë për t’i mbrojtur nga vërshimet.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close