LAJME

Buzhala tallet me Zv. Kryeministrin nga Gjilani: Është më tullusum se Haki Abazi, pilim

Gazetari dhe pronari i televizionit T7 është tallur me zv.kryeministrin gjilanas në Qeverinë e Republikës së Kosovës z. Besnik Bislimi.

Po ju sjellim statusin e plotë;

S’kam çare pa e thane, ama ishalla nuk tingelloj qaq brutal: Do me thane qiky Besnik Bislimi, pra zevendeskryeministri, ka mundesi qe eshte edhe ma tullusum se Haki Abazi.

Kurre s’kisha mujte me besu qe kam me e gjete nje person qe e zevendeson Hakine, por ja qe jeta po te rezervojka shume befasi.

Shume bre osht sikur me ta fute me lang te limonit ne drite te synit, ose sikur me e pi nje te perbime te çajit te rusit pa piken e sheqerit. Pilim.

Ec bre mbathja pashe robte.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close