LAJME

Uran Ismaili: Tubimi madhështor i PDK-së në Gjilan do të reflektojë në gjithë Kosovën

Sot është mbajtur tubimi i PDK-së në Gjilan. Sekretari i PDK-së z. Uran Ismaili ka thënë se nuk e ka imagjinuar një tubim kaq madhështor në Gjilan. Sipas tij kjo frymë do të reflektojë në gjithë Kosovën.

Ai më tutje ka thënë se vetëm 15 persona i larguan Kurtin e Osmanin nga Veriu. Sipas tij këta dy politikanë janë të padenjë për të udhëhequr.

Gjithashtu në këtë tubim pjesëmarrës ishin edhe kandidatët për deputetë nga Gjilani; Ilir Tahiri, Sami Hoxha, Gani Neziri dhe Hevzi Xhelili.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close