LAJME

Akuza se Policët e Kosovës po i ngacmojnë seksualisht gratë dhe vajzat, po ua kërkojnë numrat

Gazetarja dhe aktivistja e të drejtave të grave, Arta Avdiu ka ngritur një shqetësim rreth sjelljeve aspak të hijshme të Policisë së Kosovës, shkruan Gazeta Metro. 


Avdiu ka shkruar në Facebook, se një numër i madh i pjesëtareve të Policisë së Kosovës nuk janë në nivelin e detyrës, dhe se të njetit janë duke e keqpërdor këtë profesion për përfitime seksuale.

Ajo tutje ka shkruar se këta policë më shumë po i ndalin vajzat dhe gratë për t’ua kërkuar kërkojnë numrin e telefonit se sa për ndonjë shkelje që ato mund të kenë bërë.

Postimi i plotë:

Nje numer i madh i policeve ne Ks, jane tu e keqperdore detyren zyrtare per perfitime seksuale. Grate dhe vajzat me shume po i ndalojne qe te ua marrin nr e telit, sesa qe ato kane ba shkelje. Dhe ne momentin qe ato nuk i pergjigjen, ata po i denojne.

Ky eshte problem shume serioz, e qe shteti duhet me reagu menjhere.

Kete po e deklarojne plot gra edhe vajza!./

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close