LAJME

Gjilanasët në këmbë, në protestën studentëve të vitit 1998 në Gjilan

Më 1 tetor 1998, studentët gjilanas organizuan protestën madhështore kundër regjimit të Sllobodan Millosheviçit. Vullneti dhe guximine e mposhtën frikën dhe brutalitetin e okupatorit, transmeton Gjilani SOT.

Profesor Sabri Tahiri ka publikuar në profilin e tij në facebook, disa foto domëthënëse të protestës së 1 tetorit 1998.

Ai k ka përshkruar fotografitë me këto fjalë;

“Fotodokumente nga protestat e studentëve në Gjilan të përkrahura edhe nga qytetarët, më 1. Tetor 1998, të shkrepura nga Afrim Kçiku – “FOTO FARI”.”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close