LAJME

Rron Gjinovci thotë se do ta nxirrte jashtë me sigurim babain e Agon Musliut, të riut që vrau veten

Analisti Rron Gjinovci me anë të një shkrimi në profilin e tij në Facebook ka reaguar ashpër ndaj babait të të riut gjilanas Agon Musliu që kishte vrarë veten në karantinën e vendosur në Qendrën e Studentëve gjatë kohës sa në pushtet ishte Qeveria Kurti. 


Babai i 25 vjeçarit nga Gjilani ka akuzuar Vetëvendosjen për vdekjen e të birit të tij, që ishte kthyer nga Gjermania në atë kohë – me sa duket në gjendje të rënduar mendore.

Gjinovci i ka quajtur këto deklarata si “të lodhta politike”, ndërkohë që ka thënë se po të ishte kryesues i komisionit hetues parlamentar do ta thirrte sigurimin dhe policinë, përcjell Periskopi.

Ai e ka etiketuar babain e Agon Musliut si “militant të LDK-së” megjithëse nuk dihen ende lidhjet e tij me këtë parti politike.

Veç kësaj, babai i tij nuk është pjesë e skenës politike të vendit në mënyrë që të përfitonte nga deklaratat politike.

Statusi i plotë: 

Me kon un kryesus i komisionit hetimor parlamentar, e kisha qite jashte me sigurim dhe polici militantin e LDK-së qe po e imstrumentalizon vetevrasjen e djalit t’vet per me dhon deklarata tlodhta politike.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close