LAJME

Vjosa Osmani nuk është vetëm, pritet t’i bashkohet Lutfi Haziri?

Vjosa Osmani ka bërë të ditur se më nuk është pjesë e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe se po e shqyrton mundësinë e themelimit të një Iniciative Qytetare, raporton Mediafokus.info.

Megjithëse nuk tha se me kë do të rrugëtojë në rrugën e re politike, Mediafokus.info merr vesh se Osmani nuk është e vetme.

Burime të Mediafokus.info kanë bërë të ditur se nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri dhe ish-nënkryetarja e partisë, Vjosa Osmani, para disa ditësh, në njërin nga lokalet e Prishtinës, kanë mbajtur një takim disaorësh, për t’i harmonizuar qëndrimet rreth rrugës së re politike, por pa LDK’në.

Haziri e Osmani, që janë dy figurat më të rëndësishme të LDK’së, pritet ta dridhin partinë më të vjetër të Kosovës, kur edhe, siç merret vesh, pritet ta bëjnë publike dyshen udhëheqëse të iniciativës së re qytetare.

Kryekuvendarja Osmani tha të martën se kanë raporte shumë të mira me Hazirin, derisa në takimin e parë që e zhvilloi pas zgjedhjes në këtë pozitë, e përgëzoi të parin e Gjilanit që e bëri të mundur koalicionin LDK-VV.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close