LAJME

Haziri shkarkon nga detyra drejtorin e QKMF-së në Gjilan Fejzullah Berishën

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në konferencën me gazetarë, të mbajtur të premten, ka potencuar se angazhimi i Komunës është në bazë të prioritetit më të lartë, atë për ruajtjen e shëndetit publik në këtë kohë pandemie transmeton 06 Press.

Kryetari Haziri ka bërë të ditur se ka filluar riorganizimin e shëndetësisë në Gjilan për të funksionuar më mirë, ku ka filluar me lirimin nga detyra të drejtorit të QKMF’së Fejzullah Berisha. Haziri ka paralajmëruar se do të ketë edhe ndryshime tjera jo vetëm në shëndetësi por edhe në urbanizëm, prokurim dhe tatim në pronë./06Press/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close