LAJME

Rekord i zi: 276 raste pozitive në Kosovë, 29 në qytetin e Gjilanit

Drejtori i IKShPK-së, Naser Ramadani ka treguar rezultatin e numrit të të prekurëve dhe të shëruarave gjatë 24 orëve të fundit.

“: Janë testuar 404 persona, rezultojnë 276 raste pozitive. 153 pacient janë shëruar”, tha ai. Në komunën e Gjilanit janë 29 raste të prekur me Covid 19.

Ai ka thënë se institucionet shëndetësore tanimë janë mbingarkuar dhe se situata është serizoe, ndërsa ka pasur vërejtje ndaj qytetarëve të cilët nuk po respektojnë vendosjen dhe bartjen e maskave në ambienteve të mbyllurave, sepse përhapja e virusit është kudo.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close