LAJMESPORT

Kosovën në: UEFA Champions League dhe Europa League e përfaqësojnë ekipet Gjilanase

Ka përfunduar xhiro e fundit e IPKO Superligës në futbollm duke i dhënë fund dilemës se kush do ta përfaqësojë Kosovën në garat evropiane si dhe kush do të largohet nga Superliga.

SC Gjilani ka shënuar fitore minimale 1:0 si musafir i Flamurtarit në Prishtinë ndërsa FC Drita nën petkun e kampionit të siguruar një javë me herët ka pësuar humbje nga Ballkani i Suharekes me rezultat 2:1.

Ekipet Gjilanase edhe një herë dëshmuan se vijnë nga djepi i qytetit të futbollit në Kosovë, për çka meritojnë respekt dhe duartrokitje.

Në vazhdim po ju sjellim rezultatet e ditës së sotme në IPKO Superligë:

Flamurtari vs Gjilani 0:1

Ballkani vs Drita 2:1

Trepça vs Prishtina 2:1

Vushtrria vs Llapi 5:3

Ferizaj vs Feronikeli 2:4

Drenica vs Dukagjini 1:0

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close