LAJME

Festë për Skifterat, Gjilani fiton ndaj Dritës

Derbi më i madh lokal në Kosovë ndërmjet Kf Dritës dhe Kf Gjilanit ka përfunduar me fitoren e këtyre të fundit.

Kjo lojë, ishte një nga ndeshjet më të rëndësishme për dy skuadrat gjilanase. Por, me rezultat minimal 0:2 ka fituar KF Gjilani.

Tani, KF Drita ka vetë 1 pikë më shumë se KF Gjilani dhe gjithçka mbetet e hapur deri në fund të kampionatit sa i përket titullit kampion.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close