LAJME

Lutfi Haziri: Pa Thaçin s’ka delegacion, Hoti nuk shkon në Uashington

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, ka thënë se kryeministri i Kosovës nuk do të anuloj vizitën e tij në Bruksel me datën 25 qershor, por nuk do të shkojë në Uashington më 27 qershor në takimin e thirrur nga i Dërguari Special i SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.

Hoti do të takohet nesër me liderë të BE’së në Bruksel. Po ashtu, në të njëjtën datë në Bruksel do të jetë edhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

Sela u del në krah Thaçit dhe Veselit: Lufta e UÇK-së ishte e pastër

Lutfi Haziri ka thënë në Syri Tv se Hoti do të vazhdojë me itinerarin e tij për takimin në Bruksel, ndërsa ka shtuar se kryeministri nuk do të udhëtojë për në Uashington pas aktakuzës që është ngritur ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

‘’Pa Thaçin s’ka delegacion, Hoti nuk shkon në Uashington’’, ka thënë ai.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close