LAJME

Nehat Ramadani dhe Arben Mehmeti pritet të jenë zv.ministra në Qeverinë Hoti

Qeverisë Hoti, priten ti bashkohen edhe dy zëvendësministra nga Gjilani, bëhet fjalë për Nehat Ramadanin dhe Arben Mehmetin nga dega e LDK-së në Gjilan.

Qeveria Hoti është kritikuar shumë nga qytetarët, për shkak të mos emërimit të asnjë ministri në kabinetin e tij nga Anamorava.

Të martën Ramdani dhe Mehmeti, pritën ti bashkohen Qeverisë Hoti.

Sot gjatë ditës Rexhep Kadriu është emëruar Ministër i Ekonomisë dhe Ambientit nga radhët e AAK në Gjilan.

Qyteti i Gjilanit tani bëhet me tre zëvendësministra, dy nga LDK dhe një nga AAK.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close