LAJME

Analisti nga Gjilani reagon pasi Sveçla lejoi protestuesit në shesh, por jo edhe besimtarët për t’u falur

Analisti nga Gjilani z. Fitim Salihu, ka reaguar në profilin e tij në facebook, në lidhje me reagimin e U.D të Ministrit të Punëve të Brendshme, në lidhje me faljen e Bajramit në Sheshin e Prishtinës, transmeton Gjilani SOT.

Sveçla aktin e faljes e konsideron protestë dhe e akuzon Profesor Milazim Krasniqin për organizim edhe pse ky i fundit kategorikisht e ka mohuar këtë akuzë.

Fitim Salihu nga Gjilani thotë se Xhelali cshtë bërë edhe polic e edhe inspektor.

Po ju sjellim reagimin e plotë;

Dmth kur militantat protestojne me e mbrojt karrigen e Xhelal Sveçles, nuk ka shkelje te rekomandimeve dhe ministri hesht. Por, kur besimtaret protestojne per hapjen e xhamive, ka shkelje te rekomandimeve dhe ministri reagon. Xhelal, kurre s’tu hoq kerbaçi prej dursh – here Xhelal inspektori, here Xhelal xhandari.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close