LAJME

Policia shkatërron kultivimin e kanabisit në Përlepnicë, rasti në hetime

Policia e Kosovës ka njoftuar se në fshatin Perlepnicë të Gjilanit janë kultivuar bimë narkotike të llojit kanabis stava.

Në raportin 24 orësh, policia ka bërë të ditur se këto bimë janë shkatërruar.

“Raportohet se në një territor malor janë gjetur dhe shkatërruar bimë narkotike të llojit Kanabis Sativa. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raport.


Policia nuk ka dhënë detaje shtesë lidhur me këtë rast.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close