LAJME

Lutfi Haziri i ndanë 500 euro nga paga e tij për shërimin e Ilirit

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri i ka ndarë 500 euro nga rroga e tij për Ilir Behlulin nga Gjlani i cili është diagnostifikuar me leokemi akute shkruan Radio Star.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Haziri përmes një konference ku tregon se edhe 5000 euro të tjera i ka ndarë nga komuna e Gjilanit për ti dalë në ndihmë familjes së Ilirit.

Haziri fton edhe të tjerët dhe bizneset private që të kontribojnë për shërimin e Ilirit./RadioStar/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close