LAJME

7 familjarë rrahen mes vete në Gjilan, njëri dërgohet në QKUK

Me 10 maj 2020, rreth orës 14:00, Policia e Kosovës në Gjilan kanë pranuar një informuar për një rast “Lëndim i rëndë trupor “ , që kishte ndodhur në fshatin Livoq i epërm.

Njësitet reaguese policore me urgjencë i janë përgjigje rastit duke dalë në vendin e ngjarjes.

Nga hetimet e para mësohet se deri te incidenti të ketë ardhë pas një mosmarrëveshje familjare , ku më pastaj janë përfshi në një përleshje fizike në mes vete shtatë të dyshuarve, ku si pasojë e përleshjes kanë pësuar lëndime

trupore, me ç ‘rast njëri prej tyre ka pësuar “lëndime të renda trupore” dhe i njëjti është dërguar për tretman mjekësor ne QKUK-ë në Prishtinë.

Nga ana e Policisë janë arrestuar të dyshuarit dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit ndaj katër te dyshuarve është lëshuar vendimi mbi ndalim për 48 orë, ndërsa tre të dyshuarit t

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close