LAJME

Rron Gjinovci me krahasim banal: Çdo aksident rrugor dimrit me ia mvesh ministrave te infrastruktures a?

Analisti Rron Gjinovci, i ka dalë në ndihmë ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia, duke thënë se ai nuk duhet të fajësohet për vdekjen e 26 vjeçarit në Qendrën e Studentëve.

Gjinovci ka shkruar në Facebook se i riu e ka fshehur që kishte ndonjë sëmundje, dhe sipas tij siç po tentohet të lidhet ky rast me ministrit Vitia, mund të lidhet çdo ditë raste me ministrat e tjerë.

Postimi i plotë:Asnje pergjegjesi te vetme nuk po muj me identifiku per Ministrin e Shendetesise Vitia.Shteti funksionon me dokumente (raporte mjekesore), jo me pallavra. Nuk eshte marre me pase asnje semundje, por me pasoja mundet me qene fshehja e saj, siç e pame sot.Ne menyren se si po mundoheni me lidh ne pergjegjesi Ministrin, mundemi me e lidh çdo dite per çdo gja secilin minister. Per çdo vdekje t’panatyrshme mundemi me gjet faj te ndonje minister. Çdo aksident rrugor dimrit me ia mvesh ministrave te infrastruktures a? Jo jo, keshtu nuk shkon, me vjen keq.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close