LAJME

Vdes 44-vjeçari me koronavirus nga komuna e Gjilanit

Klinika Infektive ka njoftuar se sot me datë 26/04/ 2020 në orët e mesditës ka përfunduar me vdekje pacienti me inicialet M.I.(1976), nga komuna e Gjilanit.

Pacienti është spitalizuar në Klinikën Infektive me datën 17/04/2020, është konifrmuar me COVID-19, dhe është pranuar në gjendje shumë të rëndë.

I njëjti vuante edhe nga sëmundje të tjera.

Kjo është vdekja e 21-të në Kosovë prej koronavirusit Covid-19.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close