LAJME

Arrestohet gjilanasi i cili shërbente kafe në kohë pandemie

Gjatë ditës së djeshme, një person është arrestuar nga ana e policisë në rrugën `Haqif Tetova´ në Gjilan, pasi që nuk ka vepruar sipas vendimit të qeverisë gjatë epidemisë.

Policia ka njoftuar se i dyshuari  është hasur nga njësiti policor duke punuar në kafiterinë e tij dhe duke shërbyer me kafe katër persona të tjerë.

Pasi që i dyshuari ka vepruar kundër vendimit të qeverisë së Kosovoës lidhur me virusin, në konsultim me prokurorin, i dyshuari pas intervistimit është liruar në proceudurë të rregullt. /foto fatlum kosumi/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close