LAJME

Vdes 74 vjeçari nga Vrapçiqi i prekur me COVID19

Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, përmes një postimi ka bërë të ditur se një person nga Vrapçiqi, i prekur me koronavirus ka ndërruar jetë.

Ky është postimi i tij:

Dita28. Sapo jemi njoftuar se në Klinikën Infektive në Prishtinë, ka ndërruar jetë Zeqir Shaqiri, 74 vjeç, i diagnostifikuar më 25 mars me #Covid19.

I shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes, Vrapçiqit dhe të gjithë qytetarëve të komunës së Gjilanit.

Ceremonia mortore do të organizohet nesër nga familja e Këshilli i Bashkësisë Islame dhe ju lutemi që ta respektoni vullnetin e familjes dhe thirrjen institutucioneve për mospjesëmarrje në varrim.

Ky rast i rëndë, duhet të na vetëdijësojë të gjithëve të vetëpërmbahemi, të mos dalim pa arsye, të kemi kujdes dhe ta kujtojmë që përdorimi masave mbojtëse është jetë.

Do ta bëjmë të pamundëurun që shifrat e të shëruarve me qenë sa më të larta në komunën tonë, të punojmë dhe lutemi që sa më shpejtë ta përballojmë këtë gjendje pandemie.

Me zemër të thyer, ngushëllime familjes Shaqiri. #rriNshpi

(Foto nga vizita në Vrapqiq, dhjetë ditë më parë)

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close