LAJME

Gafa e Lutfi Hazirit: E bën të vdekur njeriun e gabuar

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka bërë një gafë të rëndë sonte.

Duke u ngutur për të dhënë lajmin për një person që ka vdekur sonte nga coronavirusi, kryetari i Gjilanit ka publikuar një njoftim në profilin e tij në Facebook për vdekjen e një qytetari nga komuna e Gjilanit.

Pak minuta më vonë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar njoftimin për vdekjen e një personi nga COVID-19.

Por, personi për të cilin njoftoi IKShPK nuk përputhej me të dhënat e publikuara nga Lutfi Haziri.

Haziri në këtë postim ka shprehur keqardhje për vdekjen e një personi, duke ia përmendur edhe emrin e mbiemrin, si dhe moshën.

Por, postimin e ka fshirë pak minuta më pas, pas publikimit të informacionit nga IKSHPK./kallxo/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close