LAJME

LAJMI I FUNDIT: Edhe një rast me Koronavirus në Gjilan, po hulumtohen kontaktet

Sot më 07.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 13 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive Nga mostrat e marra për testim në virusin SARS-CoV-2, pesë (5) prej tyre kanë rezultuar pozitive.

Rastet pozitive kanë kërkuar ndihmë në Klinikën emergjente, Një prej të cilëve ka ardhur në gjendje të rëndë shëndetësore e që pas testimit post mortem ka rezultuar pozitiv. Një punëtor nga Malisheva dhe një nga Mitrovica.

Një pacient nga Gjilani po hulumtohen kontaktet dhe një laborant nga Gjakova.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close