LAJME

Drejtori i Frutomanisë së Gjilanit: Asgjë nuk është duke funksionuar, tregu është bllokuar

Drejtori i Frutomanisë z. Armend Malazogu është shprehur i revoltuar me masat e ndërmarra nga Qeveria e Kosovës, transmeton Gjilani SOT.

Z.Malazogu ka alarmuar duke thënë se “tregu është totalisht i bllokuar” derisa me ironi dhe dëshpërim kujton që qeveria ka shtyer raportimin financiar.

Ai po ashtu ka deklaruar se “asgjë nuk po funksionon”, dhe se nëse gjendja vazhdon kështu edhe një javë, ata nuk do të mund ta vazhdojnë punën më, përcjell Periskopi.

“Exportet jane veshtiresu aq shume sa qe ska logjike ti besh ne kete kohe.

Dhe ne fund del BQK dhe tallet me ne,

Hallo nese keni harruar te ju bej nje perkujtim, buxheti per te cilin na lodhet qe sa dite behet vetem dhe vetem nga ne, dhe po te mos kete bisnes privat ska as buxhet.” – ka shkruar ndërmarrësi Malazogu.

Kujtojmë që kryeministri Kurti kishte premtuar mbështetje të fuqishme qeveritare për prodhuesit kosovarë, por duket se edhe kjo do të mbetet vetëm një fjalë ashtu si shumë qëndrime e premtime të tij.

Më poshtë e keni statusin e plotë të z.Malazogu:

O a vetem per retorike politike po vlejke ajo shprehja, bisnesi privat eshte gjeneratori i ekonomise a ?

Deri sot asnje vendim qe ti dali ne perkrahje bisnesit (prodhuesit) nuk eshte mare.

A jeni more te vetedieshem qe asgje sosht duke funksionu dhe se nese vazhdon edhe nje jave keshtu nuk mundemi as teknikisht as praktikisht me vazhdu punen.

A kuptoni se tregu eshte totalisht i bllokuar.

Transportet e mallerave eshte bo si me bajt droge.

Puntoret po duhet mi mare e mi qu neper puna si me qene klandestine.

Exportet jane veshtiresu aq shume sa qe ska logjike ti besh ne kete kohe.

Dhe ne fund del BQK dhe tallet me ne,

Hallo nese keni harruar te ju bej nje perkujtim, buxheti per te cilin na lodhet qe sa dite behet vetem dhe vetem nga ne, dhe po te mos kete bisnes privat ska as buxhet.

Eshte shtyer raportimi financiar , hajgare aaa ?

Shpresoj qe te mos perfundojme si barcoleta, qe” sapo mesova gomarin te rrij pa ngrene, Vdic”,

Shpresoj se dikur do te kuptoni, se po mos te jete bisnesi, nuk do te keni Lek as ti risni as ti ulni pensionet, as ndihmat, e as pagat ne sektor publik.

Po jo more po merni edhe nja 4000 inspektora, e edhe nmujshit hajde hypnani ne qafe secilit ka njo, nashta na boni edhe na me jau jep rrogen.

Spo shkruaj ma gjate se pernime fjalim 10 ore o nkajde me majte

Armend Malazogu

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close