LAJME

Kjo është klasa e Lutës dhe mësuesja e parë

utfi Haziri është kthyer shumë vite prapa. Sapo ka publikuar një foto me mesuesën e parë dhe shokët e shoqet e tij, për nder të 7 Marsit, transmeton Mediafokus.info.

Mësuesen e tij të parë, Sadije Berisha, e ka quajtur heroinë.

“Për 7 Mars, e kujtoj me respekt maksimal mësuesen time të parë, Sadije Berisha, e cila na edukoi, përveç tjerash, se si duhet atdheu. Ajo dhe mijëra mësues e mësuese tjera, e mbajtën gjallë arsimin shqip dhe kanë edukuar gjenerata të tëra në frymën kombëtare, në një kohë të pakohë. Për mua, mësuesja Sadije mbetet heroinë, të cilës i dëshiroj edhe shumë vite jetë me shëndet!”, ka shkruar Haziri, në profilin e tij në Facebook./Mediafokus.info/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close