LAJME

Sami Kurteshi “eskalon”: O hajna të marrë, po përqyrreni por kot e keni

Përfaqësuesi i Vetëvendosjes në KQZ z. Sami Kurteshi ka reaguar ashpër pas intervistës së ish Kryeministrit Haradinaj në Klan Kosova.

Ju sjellim reagimin e plotë;

MARRËZIA E HAJNIT BUDALLA

Çfarë thonë ata që me votën e punën e tyre i dhanë-falën tokë Malit të Zi me demarkacionin dhe ata që e krijuan Gjykatën Speciale?

Tash po çirren, përqyrren e jargaviten:

Albini le ta kthen tokën që ne ia dhamë-falëm Malit të Zi, le ta zhbën Gjykatën Speciale që e bëmë ne, sepse ai ka qenë kundër tyre!

O hajna të marrë, Albini ka thënë mos gjuani gurë të fëlliqur në pusin e ujit. Ju megjithatë i gjuajtët gurët në pus!

Nuk thotë populli kot e rastësisht: “Një budalla e gjuan gurin n’bunar, njëqind t’menqëm nuk mund ta nxjerrin,” E kur budallenjtë janë edhe hajna, mozomakeq!

Kot e keni!

Erdhidita!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close