LAJME

Lutfi Haziri: do të flas me ministrin, për procedurat ai është kompetent

Gjilan – Propozimi i Lumir Abdixhikut që të anulohet tenderi për autostradën e Gjilanit ka hasur në reagime të shumta. Kurse Lutfi Haziri i kontaktuar nga rajonipress tha se autostrada e Gjilanit do të ndërtohet sepse deri tani jam i kënaqur me dinamikën e punimeve, përkundër vështirësive.

Deklarata e Lumir Abdixhikut rreth autostradës së Gjilanit ka nxitur reagime të shumta në rrjetet sociale.

Lutfi Haziri kryetar i Gjilanit tha për rajonipress se do të flas me ministrin dhe pres që shumë shpejt ta vizitojë Gjilanin. “Besoj shumë që autostrada do të ndërtohet e për procedurat ai është kompetent. Deri tash jam i kënaqur me dinamikën e punimeve përkundër vështirësive” tha Haziri./rajonipress/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close