LAJME

Pamje të tmerrshme në Gjilan, ja si kanë krijuar qytetarët deponi bërlloku

Pamjet në videon e mëposhtme tregojnë gjendjen e tmerrshme të një deponie me mbeturina, e cila ndodhet jo shumë larg qytetit të Gjilanit.


Deponia është ilegale, dhe përveçse e rrezikshme për ambientin është edhe për jetën e qytetarëve, pasi që hidhen edhe mbeturina të cilat më pas iu vihet flaka.

Një lexues i Reporteri.net, që ka dërguar pamjet të kësaj deponie bërlloku, e cila ndodhet në afërsi të të ashtuquajturës “Tregu i Veturave” në Gjilan, tregon se banoret e vendbanimit afër kanë njoftuar edhe policinë për gjendjen e kësaj zone.

Ai ankohet se nuk është ndërmarrë asnjë masë për të pastruar, apo ndaluar hedhjen e mëtutjemë të mbeturinave në këtë vend. /Reporteri.net/.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close