SPORT

Nderim Isufi: Majlinda Kelmendi dhe Gjilani detyruan rusët ta njohin Kosovën

Një nga tifozët më të flakt të klubit futbollistik Gjilani ka reaguar në profilin e tij në fejsbuk, për zhvillimin e krijuar gjatë ditës së sotme në sport.

Ai ka theksuar se vetëm Majlinda Kelmendi dhe KF Gjilani kanë arritur ta detyrojnë ekipin rus për ta njohur Kosovën.

Po ju sjellim reagimin e plotë pa redaktime gjuhësore:

Niher Majlinda,tani SC GJILANI,detyruan autoritetet Ruse me njoft dhe respektu shtetin e Kosoves.
Kjo fitore e sotit,për veq që cilsohet nje fitore nê aspektin sportiv,sot Gjilani fitoj dhe e mposhti politiken diskruminuese që behet gjithmon karshi shtetit Kosoves,po ashtu Gjilani mposhti edhe diplomacin vendore që i ka zan gjumi e kerka nuk jan.🔴⚪️
Rrini të lumtur disa “portale”të fëlliqura.!🤮

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close