LAJME

Naser Korça “godet” VV-në: Mos u bëni fmijaqa me ua lënë fajin të tjerëve

Drejtori i Shërbimeve Publike në Komunën e Gjilanit z. Naser Korça ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit politike, transmeton gjilani sot.

Ai duke shpërndar një reagim të Kryetarit të LDK-së z. Isa Mustafa ku thekson se “Nëse bëhet koalicioni me ne – mirë, nëse jo Vetëvendosja të gjejë një zgjidhje tjetër”, Drejtori Korça ka reaguar ashpër duke ju thënë fmiaqa krerëve të Vetëvendosjes.

Po ju sjellim reagimin e plotë:

Po pra, mund te zgjedhe baballaret e VV se qe jane ne PDK, nje brum jane.
Ke dale partia e pare, gjeje zgjidhjen e formoje qeverine, mos u boni fmiaqa me ja u lane fajin partive qe nuk kan dale fituese.
Obligim kushtetues e ke me e formu qeverine ti dhe askush tjeter.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close