LAJME

I riu nga Gjilani që nuk rri kot kafeneve, por është pasionant i madh i pulave

Liridon Kamberi, apo siç e njohin edhe si “Aga Don” nga qyteti i Gjilanit për dallim nga shumë të rinj kosovarë ka një pasion të veçantë.


Ai nuk është “marakli i kerreve”, apo një frekuentues i kafeneve, por pasion i tij i madh është rritja dhe kujdesi ndaj pulave.

“Pulat më tërheqin sepse janë shumë të bukura, i kam pasion, kam qejf me u marrë me to, dhe jam marrë qysh kur jam kanë fëmijë”, ka thënë Kamberi nga Gjilani për Klan Kosova, shkruan Reporteri.net.

Ai tregon se aktualisht ka 60 pula, dhe tregon se një pulë i bën deri 300 vezë brenda vitit. /Reporteri.net/.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close