LAJME

Plumbi qorr ia dëmton veturën asamblistit Ibish Ibishit

Gjtë festës së Vitit të Ri kosovarët kanë hedhur mjete pirotektike të shumta për ta shënuar këtë ndërrim të motmoteve.

Ibish Ibishi ka bërë të ditur se vetura e tij është dëmtuar nga një plum qorr.

Sjellim rrëfimin e tij dhe e përshkruan se si në oborrin e spitalit në Gjilan, i është dëmtuar vetura nga një plumb qorr:

Ja postimi i tij( i pakorigjuar ):

Edhe pse me shpresë e që edhe urimet në përgjithsi për vitin 2020 ishin që të fillon marë e mirë, pëtkundrazi nuk u nisë ashtu qysh uruam por kjo nuk do të thotë se do t vazhdon ashtu!
Përkundër apeleve që dhanë organet e sigurisë për mospërdorim të armës ne kurfar rrethane, si duket nuk mjaftoi kshtuqë kjo dukuri është ba e zakonshme dhe normale që për fedtë patjetër duhet përdorë armën!
Për fat t’mirë e tuj ju falenderu Zotit viktima nuk pati pati vetëm damtim material…pornmos t harrojmë që predhat e plumbav që u shkrepën at natë ashtu qysh kan ra në objekte të ndryshme ka mund të bien dhe godasin edhe njeriun, prandaj sa do që apelet e organeve neve na duken asgja, duhet vetdisohemi e të respektojm organet e shtetit…!

Ndodhë edhe kjo në obirrinbe spitalit në parkingun përballë Gjinekologjisë bie dhe ngulitet predha e shkrepur nga armët në gjamin e përparmë të veturës sime dhe për fat të mirë përfundon vetëm me dame materiale, shtrohet pyetje Qka, sikur kjo predhë te kish goditun njeriun, kushbe kish marr përgjegjësinë?! /radiostar/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close