LAJME

Lutfi Haziri: Ne kemi mbajtur premtimin, VV’ja veproi njëanshëm

Nënkryetari i LDK’së Lutfi Haziri thotë se VV veproi njëanshëm.

Kur emri i Glauk Konjufcës u propozua për kryetar të Kuvendit, mori mjaftueshëm vota. 

Krahu i djathtë i ulëseve të kuvendit të Kosovës përkrahu propozimin e Kurtit. 

LDK të gjithë përpos një deputeteve që abstenoi i dhanë bekimin Konjufcës për të qenë kryetari i Kuvendit.  

Lirie Kajtazi, është deputetja që nuk i dha votë pro kësaj kandidature. 

Kajtazi e kontaktuar nga T7 ka thënë se abstenoi qëllimshëm për Konjufcën. 

Ajo thotë se këtë e ka bërë duke u revoltuar ndaj veprimit siç e quan ajo të pabesë të VV. 

E që ky veprim nuk i ka pëlqyer LDK, e konfirmon edhe nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri. 

Por,  si lëvizje të rrezikshme veprimet VV’së po i shohin njohësit e rrethanave politike në vend. 

Megjithatë Vela shpreson që do të ketë marrëveshje mes dy partive që dolën të parat në zgjedhje. 

Me shumicë votash dhe Glauk Konjufca nga e enjta e 26 dhjetorit është shefi i ri i legjislativit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close