SPORT

Zhegra është kampion vjeshtor në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll

Zhegra është kampion vjeshtor në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll. Zhegra ka shënuar shtatë fitore dhe ka një barazim, që i sigurojnë 15 pikë dhe pozitën e parë. Vendin e dytë në Ligën e Parë e zë Samadrexha.

Njofton: Federata e Hendbollit të Kosovës.

Zhegranët me punë e përkushtim janë duke vazhduar në rrugën e tyre drejt suksesit. Klima e mirë brenda klubit padyshim është një nga faktorët kryesor edhe në suksesin e klubit. /gjilanisot/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close