LAJME

Analisti Shkodran Ramadani: Vjosa Osmani është “dora e zgjatur” e Albin Kurtit

Analisti nga Gjilani z. Shkodra Ramadani, ka komentuar zhvillimet e fundit brenda LDK-së.

Përplasjet në mes të nënkryetarëve të LDK-së nuk janë duke ndodhur rastësisht.

Sipas analistit Ramadani, në këtë mes ka rol edhe lideri i Vetëvendosjes z. Albin Kurti.

Ju sjellim shkrimin e plotë;

Ne njeren ane Albin Kurti e forcon Isa Mustafen duke negocuar me te. Permes kesaj ai i tregon Vjoses vendin duke treguar se kush pyetet ne LDK.

Ne anen tjeter, ai forcon Vjosen duke flirtuar me te ne publik dhe duke refuzuar te pajtohet me kerkesat e Isa Mustafes.

Ai efektivisht eshte duke i nxitur percarjet ne LDK. Vjosa Osmani eshte “dora e zgjatur” e Kurtit sepse ajo eshte ne gjendje te heq dore nga kerkesat e partise se saj.

Kurti e di kete mire. Prandaj edhe luan kete loje. Permes Osmanit, ai eshte duke dobesuar partnerin e tij te ardhshem te koalicionit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close