LAJME

Genc Mustafa: Rrini rehat se LDK do të qeverisë gjatë me Gjilanin

Genc Mustafa ka reaguar në profilin e tij në fejsbuk në lidhje me ngjarjet e fundit. Ai është shprehur i mllefosur me disa persona që ditën bëhen analistë e natën funksionar politik.

Genc Mustafa është aktivist i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe aktiv në rrjetet sociale kur bëhet fjalë për zhvillimet politike.

Po ju sjellim reagimin e plotë:

Disa persona ne Gjilan paradite behen analista kurse pasdite behen funksionar partiak.
Qytetari i Gjilanit nuk b’ie pre e ketyre fushatave denigruse, ku puna ndaj qytetarit paraqitet si pune pa baze apo pune e dallaverave.

Njihemi te gjithe ne Gjilan askush nuk mundet me shit mjegull per interesa personale apo per pazare politike. Nese Gjilani eshte zhvillu eshte fal emrit te Lutfi Haziri, nese Gjilani ka pesu investime eshte fal fuqise politike te z.Hazirit dhe LDK-se, andaj ju qe po visheni paradite me petkun e analistit e pasdite me funksione partiake kjo nuk ju shitet ne Gjilan.

Puneve te mira ju duhet t’ju gezoheni sepse keto te mira i shfryteozni edhe ju. Punet te cilat kane ngecje munden mu diskutu ndryshe me alternativa e jo duke bere “cirkuz” neper portale. Jini kreativ, shfaqni ide se na lodhet me kritika boshe te cilat i lidhni me fatin tuaj personal.

Gjilani po merr pamjen e qytetit te mirfillte me rruge te zgjeruara, me trotuare model dhe kjo nuk mund te behet per nje jave por ne fund te mandatit do ti gezojne te gjithe.

Rrini rehat se LDK do te qeverise gjate sepse qytetari po e ndjen doren e investimev dhe nuk deshiron te degjoj zera boshe dhe regresive.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close