LAJME

Vehid Ibrahimi e mallkon Komunën e Gjilanit shkaku investimeve

Gjilan – Vehid Ibrahimi ka një kohë të gjatë që në rrjetet sociale akuzon komunën e Gjilanit se nuk kanë investuar në fshatin Muçibabë. Zoti e mallkoftë këtë qeverisje që asnjë cent se ndihmoi këtë fshat e këto treva që po braktisen çdo ditë e më shumë është shprehur ai në rrjetet sociale.

Vehid Ibrahimi është ndër banorët e pakët në Muçibabë që vazhdon të kritikojë dhe kërkojë nga institucionet komunale që të investojnë në fshatrat e brezit kufitar në Muçibabë, Burincë e Lipovicë.”Këto tri fshatra në vitin 1999 kishin 100 shtëpi kurse sot kanë mbetur vetëm 12 prej tyre. Familjet po largohen nga brezi kufitar por unë jo, nuk do të largohem kurrë sepse jam trim i Karadakut, edhe pse jetojë në kushte të rënda me familjen në shkollë. Ama komunën e Gjilanit zoti e mallkoftë” ka shkruar Ibrahimi./rajonipress/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close