LAJME

Luta njëjtë si Agimi: Nëse dëshiron VV-ja, ne e marrim kryeministrin, ata presidentin dhe krye-kuvendarin

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka shprehur qëndrimin e njëjtë sikurse të Agim Veliut, lidhur me ofertën për Vetëvendosen.

Ky i fundit deklaroi se LDK-ja është e gatshme që t’ia jap partisë së Albin Kurtit; presidentin, kryetarin e Kuvendit dhe 5 ministri.

“Mundemi edhe me i ndërru, pse jo…” është shprehur Haziri, duke shtuar se arritja e marrëveshjes finale është çështje ditësh.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close