LAJME

Buzhala: Kosova nuk e ka komoditetin me e pasë një Ministri të Brendshme që kontrollohet nga Gjilani

Berat Buzhala tërthorazi ka kritikuar Lutfi Hazirin dhe Agim Veliun në statusin e tij të fundit.

Ja teksti i plotë;

Nje gje e di:

Nese koalicioni nuk realizohet per faktin qe LDK kembengule ne Ministrine e Puneve te Brendshme, kjo gje thjesht dhe vetem e sqaron perfundimisht ne publik se kush pyetet ne LDK.

Kjo gje thjesht tregon qe gjate fushates zgjedhore une kam qene krejtesisht i gabuar, sepse ne LDK fjalen e fundit e kane ata qe po i frikesohen rendit dhe ligjit, prandaj po e deshirojne nje Ministri te Puneve te Brendshme, jo me e luftu krimin, por me e parandalu luftimin e krimit.

Me fjale te tjera viktima te nje deshire per me e ringjalle LDK’ne, me e shkape prej krimit, jam une (edhe Vjosa).

Prandaj, shume me mire zgjedhje te jashtezakonshme se sa me e vazhdu ‘business as usual’. Kosova nuk e ka komoditetin me e pase nje Ministri te Brendshme qe kontrollohet nga Gjilani dhe Podujeva. Edhe Gjilani e edhe Podujeva duhet me qene te barabarte para ligjit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close