LAJME

Ilir Meta pas ngushëllimit në Gjilan: Do të jemi gjithmonë pranë familjes Abazi

Presidenti i Shqipërisë z. Ilir Meta, së bashku me Kryeministrin në Detyrë z. Ramush Haradinaj, si dhe Kryetarin e Komunës së Gjilanit z. Lutfi Haziri kanë vizituar familjen Abazi për t’iu shprehur ngushëllimet e tyre për humbjen e dy djemve pas tërmetit në Shqipërisë.

Ilir Meta ka shkruajtur në profilin e tij në fejsbuk se;

Sot në Gjilan për t’u shprehur ngushëllimet dhe për të ndarë dhimbjen me familjen Abazi.
Thellësisht i prekur nga humbja e jetës së vëllezërve Shemsedin dhe Isa Abazi nga tërmeti që goditi Shqipërinë në 26 nëntor.
Do të jemi gjithmonë pranë familjes Abazi!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close