LAJME

Lutfi Haziri uron datëlindjen e Ibrahim Rugovës

Lutfi Haziri, ka postuar një foto të rrallë përkrah Presidentit të ndjerë z. Ibrahim Rugova.

Ai në profilin e tij në fejsbuk ka uruar Presidentin Rugova duke theksuar se ai ia ka lënë Kosovës Pavarësinë.

Ja shkrimi i plotë;

Sot është ditëlindja e Presidentit Ibrahim Rugova, njeriut i cili pas 100 vjetësh përpjekje, lufte, sakrifice e rezistence, arriti ta rikthej orientimin e shqiptarëve në Ballkan drejt perëndimit. Ai ka iniciuar procese dhe ka realizuar ëndrra. Pasuria më e madhe që presidenti Rugova i ka lënë Kosovës është Republika e pavarur dhe familja politike e tij, LDK.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close