LAJME

Ju dha lamtumira e fundit dy vëllëzërve, Isa dhe Shemsi Abazit, nga Gjilani

Sot në orën 12:30 në varrezat e fshatit Livoçë i Epërm u bë varrimi i dy vëllëzërve Abazi, qindra qytetarë u mblodhën për t’i dhënë lamtumirën e fundit Isa dhe Shemsi Abazit nga Gjilani, në këtë ceromoni të varrimit ishin prezent edhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti si dhe kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, si dhe shumë personalitet të ndryshme.

Isa dhe Shemsi Abazi të cilët ndërruan jetë pas një tërmeti në Shqipëri, u varrosen në varrezat e fshatit Livoçë i Epërm. Nga fatkeqësia natyrore nga termeti në Shqipëri, humbën jetën mbi 40 qytetarë dhe mbetën të plagosur shumë të tjerë, shkruan “Radio Star.”

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close