SPORT

Gjilani kalon e Drita s’kalon

Ballkani e ka eleminuar Dritën pas ekzekutimit të penaltive me rezultat 5-4, raporton Gazetasheshi.com.

Koha e rregullt përfundoi me rezultat të barabartë 1-1, ndërkohë që vazhdimet nuk prodhuan fitues. “Portokallinjtë” ishin më të sakt nga penaltitë, pasi që gabuan vetëm njëherë. Izair Emini dhe Betim Haxhimusa dështuan nga penaltia për gjilanasit.

Tutje kanë kaluar edhe skuadrat tjera pretendente si Feronikeli, Prishtina dhe Gjilani.

Ballkani, Feronikeli, Gjilani, Vushtrria, Prishtina, 2 Korriku, Dukagjini, Ferizaj, Arbëria, Vitia, Liria, Trepça ’89, Drenica, Dardana, Trepça dhe A&N, janë skuadrat që ka kaluar në rundin tjetër.

Rezultatet komplete:

Ballkani – Drita 1-1 (5-2 pas penaltive)
Trepça – Drenasi 1-1 (2-1 pas vazhdimeve)Dardana – Vllaznia 4-3 (4-3 pas vazhdimeve)
Feronikeli – Llapi 1-0
Malisheva – Gjilani 0-3
Flamurtari – Vushtrria 0-2
Minatori – Prishtina 0-4
2 Korriku – Istogu 1-0
Dukagjini – Besa 2-1
Vëllaznimi – Ferizaj 2-4
Arbëria – Onix 1-0
Vitia – Ramiz Sadiku 5-1
Ulpiana – Liria 1-3
Dardanët – Trepça ‘89 0-5
Drenica – Fushë Kosova 3-1
A&N – KEK-u 4-1

/Gazeta Sheshi/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close