LAJME

Thaçi në Thumanë, tërmeti 5.4 magnitudë godet derisa ai flet me gazetarët

Një termet tjetër ka goditur Thumanën para pak minutash. Ndërkaq në momentin e lëkundjes së tokës, prezent ishte edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi raporton Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vizituar Thumanën, për t’u solidarizuar me familjarët e viktimave dhe të mbijetuarit e tërmeteve që kanë goditur Shqipërinë. 

Derisa Thaçi po fliste, një tërmet tjetër ka goditur Thumanën, raporton Express. Tërmeti ishte me magnitudë 5.6 shkallë të rihterit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close