LAJME

Punëtorët e firmës “Tali” nga Gjilani nisen për të ofruar ndihmë në Shqipëri

Situata në Shqipëri është mjaft e rëndë. Mediat raportojnë se si pasojë e tërmetit që ndodh mëngjesin e hershëm të së martës, 11 persona kanë humbur jetën, ndërsa mbi 300 të tjerë janë lënduar. Dëmet materiale ndërkohë janë të mëdha.

Firma “Tali” në Gjilan pas tërmetit të fuqishëm në Shqipëri ku si pasojë ka viktima të shumta ka mobilizuar menjëherë punëtorët e saj në mënyrë vullnetare me makineritë e tyre dhe janë nisur drejt Shqipërisë.

Punëtorët e tjerë janë në gjendje gadishmërie edhe me makineri më të rënda.

Skender Zuka
Shaban Shabani
Fevzi Huneli
Besim Sopi
Kastriot Bunjaku
Enver
Taulant
Te tjeret punetore janë ne gjendje gadishmerie me makinerite me te renda per nisjen drejt shqiperisë! /radiostar/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close