LAJME

KVRL e Gjilanit nga nesër aksion për t’i dalë në ndihmë banorëve të Shqipërisë

KVRL në Gjilan ka lëshuar një komunikatë pas tërmeteve dhe tragjedisë në Shqipëri.

Komunikata e plotë:

Te nderuar

Tragjedine e kesaj dite po e perjetojme rende gjithe kombi, lutemi qe numri i viktimave te mos rritet, por nje dhimbje edhe me e madhe eshte per Gjilanin pasi humbi dy djem te cilet po siguronin jetesen😞

Familjes Abazi dhe seciles familje qe sot humben familjaret i shprehim ngushellimet me te sinqerta dhe ju themi te qendrojne te forte sepse gjithe kombi bashkendjene me ju!!!

Per t’i dale ne ndihme dhe ne shenje solidariteti me motrat e vellezerit tane ne Shqiperi, KVRL – Gjilan ne bashkepunim me shume organizata jo qeveritare ne qytet kemi filluar grumbullimin e veshembathjeve dhe mjeteve monetare, aksioni fillon neser nga ora 11:00 dhe do te vazhdoj deri me 29.11, e Premte ora 15:00!

Per te dhurar veshembathje ju mund te drejtoheni nga neser ne kete lokacion:
Shtepine e Rinise

per te dhuruar mjete monetare:

Shtepia e Rinise
Universiteti “Kadri Zeka” University dhe Kampusi i Shkollave te Mesme – Gjilan

Kete aksion e mbeshtesin
Rinia Studentore – Kadri Zeka
Parlamenti Studentor – Universiteti ” Kadri Zeka ”
Nxënësit e Gjilanit

KeshilliNxenesveGjilan

KeshilletStudentore te 4 njesive akademike

dhe shume organizata tjera te qytetit te cilat kane ofruar mbeshtetje per aksionin!

Me konsiderate: KVRL-Gjilan

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close